Erzincan ilimizde yaklaşık olarak 230 bin civarında insan yaşamaktadır ve insanların en büyük sorunlarından birisi uzman medyum bulamamaktır. Bu genelde uzman medyumun nasıl aranılacağını bilmemekten kaynaklı bir sorundur yani aradığını bilmeyen bulduğunu anlayamaz.  Erzincan'da yaşayan insanlar medyum aramak için en çok Erzincan medyum, Tercan medyum, üzümlü medyum, Refahiye medyum gibi kelimelerini kullanmaktadır. Biraz daha açıklayıcı olursak Erzincan da medyum arayan insanlar genelde kendilerine yakın olan medyum arayışı içerisindedir.

Güvenilir medyum bulmak için en büyük sorunlardan birisi konum bazlı yapılan aramalardır çünkü birçok güvenilir medyum varken insanlar aramalarını daraltmaktadır. Yani kişiler güvenilir medyum bulmak yerine yakın olan medyumu arayarak güvenilir medyum bulma olasılığını fazlasıyla düşürüyor. Oysa kişiye yakın medyumun yapacağı işlem daha etkili ya da daha kısa sürede gerçekleşmez bu tamamen medyumun ilmine ve tecrübesine göre değişen bir olaydır. Konum olarak kişiye çok uzak bir medyumun yapacağı işlemle kişinin yanı başında bulunan. medyumun yapacağı işlemi etkileyen sadece medyumun çalışma prensibidir. Yani ilim ve tecrübe olarak daha iyi olan medyum daha güvenilir medyumdur ve bu hem isteklerinizin daha çabuk ve daha etkili gerçekleşmesini sağlayacaktır.

MEDYUMA GÜVENMEK

Eğer bir medyumla çalışmaya karar verirseniz aklınızdaki şüpheyi asgari düzeye indirmeniz yapılan işlemin gerçekleşmesi bakımından çok önemli bir konudur. Yani bir medyuma güven duymuyorsanız o medyumla çalışmamanız en iyi seçenek olacaktır. Çünkü medyumun yapacağı işlem ne kadar etkili olsa da güvensizlik duymanız yapılan işleme doğrudan olumsuz bir şekilde etki edecektir. Yani beynimiz güven duymadığı kişiye negatif enerji göndereceği için medyumun sizin için yapmış olduğu işlem de bu olaydan olumsuz şekilde etkilenir. Bu yüzden bir medyumla çalışmaya karar vermeden önce ona güven duyup duymadığınızı anlamaya çalışın. Eğer güvensizlik var ise ve bundan vazgeçemiyorsanız o medyumla hiç çalışmamanız daha iyidir. Türkiye'de işini hakkıyla yapan bir çok medyum bulunmaktadır bu yüzden öncelikle işini hakkıyla yapan bir medyum arayın. Tekrar belirtmekte fayda var ki güven duyabileceğiniz bir medyum olması konusuna dikkat edin.