Elazığ ilimizde yaklaşık olarak 600 bin civarında insan yaşamaktadır ve en çok medyum aranan şehirlerimizden birisidir. Medyumun aranma amacı genelde nazardan korunma, büyüden korunma, bağlama büyüsü gibi nedenlerden dolayıdır. İnsanlar sık şekilde arama yapsa da arama yapılan kelimeler her zaman insanları uzman medyumlara yönlendirmez. Özellikle konum bazlı aramalar yapmak örneğin Elazığ medyum, kovancılar medyum, karakoçan medyum, Palu medyum kelimeleri doğru medyum bulmaktan ziyade yakındaki medyumları bulmanızı sağlayacaktır. Peki yakındaki medyumlar güvenilmez midir sorusunun ise net bir cevabı yoktur. Ancak konum bazlı yapılan aramalar genellikle insanların olumsuzluklar yaşamasına sebep olan bir durumdur.

Burada anlatılmak istenen konu konum bazlı aramalar yapmak yerine işini bilen medyum ararsanız zaten yakınınızda bulunan medyum güvenilirse onu yine bulabileceğinizdir. Güvenilir medyumdan kastımız ise medyumluk ilmine yıllarını vermiş, tecrübeli ve işini hakkıyla yapan medyumlardır. Toplumumuzda bu işi hakkıyla yapan medyumlar olduğu gibi herkesin ulaşacağı kaynaklardan yarım yamalak öğrenen ve kendini medyum diye tanıtan insanlar da fazlasıyla mevcuttur. Bu ilmi bilmediği halde biliyor gibi davranan ve insanların duygularını sömüren insanlıktan nasibini almamış olan kişileri ise saymıyoruz bile.

KİMDİR BU GÜVENİLİR MEDYUM

İsteklerinizi etkili bir şekilde gerçekleştiren, kalıcı olmasını sağlayan ve amacı insanların iyiliğini düşünmek olan medyumlara güvenilir medyum diyebiliriz. Güvenilir medyum bulmak ülkemiz de özellikle son zamanlar da ciddi bir sorun haline gelmiştir. Özellikle 3 günde kesin etki, 7 günde kesin şekilde isteklerinize kavuşun gibi sözler söyleyen medyumlar insanların duygularını sömürmekten başka bir şey yapmamaktadır. Çünkü hiç bir medyum size kesin tarih vermez sadece tecrübelerine dayanarak tahmini bir tarih söyleyebilirler. Öncelikle bilmelisiniz ki medyum sizi isteklerinize ulaştırmak için bir aracıdır asıl isteklerinizi kabul eden yüce Allah'tır (cc). O yapılan duaları karşılıksız bırakmaz ama ne zaman gerçekleşeceğini hiçbir insanoğlu size söyleyemez. Ama şunu da belirtmek gerekir ki medyum basit bir aracı değildir ve yaptığı işlemler isteklerinize daha çabuk kavuşmanızı ve yapılan işlemin tesirli olmasını sağlayacaktır. Medyum Orhan AKAY kendisinden yardım isteyen bir çok insanın isteklerine kavuşmasına vesile olmuş tecrübeli bir medyumdur. Bu yüzden de Türkiye ve yurt dışından bir çok insan kendisine başvurmaktadır.