Aşk insanlar için dünyanın yaradılışından itibaren çok önemli bir yere sahip olan duygulardan birisidir ve insan sevdiği kişiyle bir ömür geçirmek ister. Ancak bazı sebeplerden dolayı bir çok insan bu duyguları yaşamak yerine aşkın acısını çekmektedir. Bu sebep genellikle bazen ailevi bazen maddi bazen sevilen kişinin sevmemesinden kaynaklıdır. Bu yüzden de maalesef etrafımıza baktığımız zaman mutlu bir birlikteliği olan çok fazla insan görmemiz mümkün değil. Özellikle teknolojinin de gelişmesiyle birlikte çağımızda insanlar arasında eskisi kadar duygu yorgunluğu kalmamıştır. Sosyal medyada paylaşılan bir çok yazı, resimde bunu kanıtlar niteliktedir. İnsanların yalnızlaşması, depresyon, anti sosyal bir yaşam gibi bir çok olumsuzlukta çağımızın en büyük hastalıklarındandır. Haliyle bu durumda sevdiğimiz insanla birlikte olmakta zorlaşmaktadır. Zira yan yana olan bir çok insan  bile artık birbirlerini görmek yerine telefonlarına odaklanarak her an birbirlerinden uzaklaşmaktadır. Bu durumda maalesef insanın kendi imkanlarıyla yapabileceği çok az şey kalmaktadır.

HER DUA KABUL OLUR MU?

Allah bizler için dua kapısını açık bırakmıştır ancak edilen her dua kabul edilseydi tabiki bu dünyada bir çok insan bunun değerini bilemezdi. Bu yüzden ben dua edeyim ve istediğim her şeye kavuşayım gibi bir düşünce elbette yersiz olacaktır. Dua etmek için bazı kriterlere dikkat edilmesi bu yüzden çok önemlidir. Özellikle dua etmeden önce kişi ne gibi hazırlıklar yapmalı, hangi duaların hangi zamanlarda yapılması daha hayırlıdır bilinmesi gerekir. Bu gibi bilgiler her ne kadar bir çok kaynakta belirtilse de maalesef bir çoğu bilgi kirliliğinden kaynaklı olduğu için bir yarar beklenmesi mantıklı değildir.

DUA İLE KENDİNE AŞIK ETME

Hangi duaların ne zamana yapılması gerektiği, dua ederken nelere dikkat edilmesi gerektiğinin iyi bilinmesi için profesyonel yardım almak çok önemlidir. Özellikle kişinin niyetine ne derece önem verdiği tabiki Allah tarafından bilinmektedir. Ancak duayı size öğretecek kişi bunu anlamak için sizden bazı isteklerde bulunabilir. Bu istekler niyetinizin ne kadar önemli olduğunun bilinmesi için gerekmektedir. Dua ile kendine aşık etmek insanlar tarafından en çok öğrenilmek istenen dualardan birisidir. İnsan kaç yaşında olursa olsun, nerede yaşarsa yaşasın hayatını sevdiği insanla birlikte geçirmek ister. Bu yüzden de dua ile kendine aşık etmek için bununla ilgili dualar arar. Ancak belirttiğimiz gibi kişinin niyetini ne kadar önemliyse o kadar isteklerine kavuşmak ister. Bu durumda ya kendi imkanlarıyla internette ya da herhangi bir kaynakta bulduğu duaları etmeli ya da bilen birisinden bu konuda yardım almalıdır.