Diyarbakır ilimizde yaklaşık olarak 1 milyon 700 bin civarında insan yaşamaktadır. Diyarbakır'da dertlerinden kurtulmak ve isteklerine kavuşmak isteyen insanlar için en ideal çözüm yolu medyumlar olmaktadır. Özellikle Diyarbakır'ın köylük bölgelerin de insanların en çok yardım istediği konu ise cinlerden korunma muskalarıdır. Bunun dışında ise bağlama büyüsü, evlilik büyüsü, canbar büyüsü en çok istenen büyülerdir. Bu büyüler kötülük amacı taşımadığı için yapılmasında da hiç bir sakınca yoktur ve medyumlar bu konuda yardımcı olmaktadır.

Ama insanlar genel olarak internet üzeri yapılan aramalar da Diyarbakır medyum, bağlar medyum, kayapınar medyum, Yenişehir medyum, Ergani medyum kelimelerini çok sık kullanmaktadır. Yani isteklerine kavuşmak isteyen insanlar medyumun yakın olmasını tercih etmektedir bu da yapılan işlemin daha etkili olması açısından gerekli olduğu kanısından dolayıdır. Ama medyumun yakın veya uzak olması yaptığı işleme kesinlikle artı veya eksi bir değer kazandırmamaktadır. Bunun aksini iddia edebilecek bir medyum da yoktur çünkü özellikle büyü işlemlerinde mesafeler çok önemsiz bir detaydır. Mesafelerin önemli olduğunu ve yakında bulunan medyum arayan insanlar ise genelde maalesef mağdur olmaktadır. Tabi ki yakınınız da bulunan her medyum kötü değildir belki en iyi medyum yakınınız da bulunan medyumdur. Buradaki en önemli detay konum bazında arama yapmak yerine güvenilir medyum aramanızdır zaten yakınınız da bulunan medyum güvenilirse yine onu bulacaksınız.

NEDEN MEDYUMLARA GÜVENMELİYİZ

Medyumlar insanlara bir çok bakımdan yardımcı olmaktadır ve bu sayede bir çok insanın dertlerinden kurtulmalarına vesile olmuşlardır. Her ne kadar bilim insanları tarafından yok sayılmaya çalışılsa da medeni tarih öncesinde de sık sık kullanılarak faydası görülen büyü hala yaygın şekilde kullanılmaktadır. Zaten daha önce medyumlardan yardım alarak isteklerine kavuşan insanların yorumlarını okumanız ne demek istediğimizi anlamaya yardımcı olacaktır. Bilimin medyumları ve büyüyü reddetmesi ise trajik bir durumdur çünkü bilim ispat edemediği her şeyi reddeder. Tabi ki büyünün varlığını kanıtlamak kolaydır ama büyünün açıklamasını yapmak ise çok daha çetrefilli bir iştir. Yani bilimin aslında büyüyü yok saymasının asıl nedeni büyüyü açıklayamamasından dolayıdır. Medyumlar defalarca bunu kanıtlamasına rağmen bilim boş bir inatla büyüyü yok saymaya devam etmektedir. Bu konuda referans almanız gereken ise halkın yorumlarıdır. Yoksa tıbbın reddettiği tabiri caizse koca karı ilaçlarının  defalarca hastaları iyileştirdiği halde tıbbın bunu kabul etmemesi gibi bilim de henüz büyüyü kabul etmemektedir.