Çorum ilimizde yaklaşık olarak 529 bin civarında insan yaşamaktadır ve insanlar çeşitli sorunlarına çözüm bulmak için medyum aramaktadır. Çorum üzeri yapılan aramalar da en çok Çorum medyum, sungurlu medyum, Osmancık medyum, iskilip medyum, alaca medyum gibi kelimeler aranmaktadır. Bu ilk bakışta mantıklı bir arama şekli olarak görülse de kesinlikle tavsiye etmediğimiz bir durumdur. Konum bazlı yapılan medyum aramaları hem sınırsız bir olanak varken kendinizi kısıtlamanız manasına gelir hem de isteklerinize ulaşmanızı geciktirir. Bunun nedeni ise size yakın olan medyum her zaman güvenilir medyum olmayabilir veya daha detaylı açıklarsak çok daha tecrübeli medyumlarla çalışmak varken neden konum bazlı çalışmak isteyesiniz.

Toplumumuz da medyum kişiye ne kadar yakınsa yapılan işlem de o derece tesirli olacaktır gibi bir ön yargı oluştuğunu üzülerek görüyoruz maalesef. Oysa bu ön yargıyı destekleyecek en ufak bir bilgi yoktur ve bu sadece toplumumuz tarafından kulaktan duyma bir inanıştır. Medyumun yapacağı işlemin kesinlikle mesafelerle bir ilgisi yoktur ki zaten bunun aksini söyleyecek birisinin bu ilimle hiç alakası yoktur demektir. Eğer güvenilir medyum olduğunu düşündüğünüz bir medyum size en uzak mesafede olsa bile kesinlikle o medyumla çalışmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu ilimde konum değil güven önemlidir ve siz işlem yaptırmak istediğiniz medyuma ne kadar güvenirseniz yapılan işlem o kadar etkili olacaktır. Ama dünyanın en iyi medyumuna güvenmezseniz o medyumun yapacağı işlemin etkisi de yine paralel olarak azalacaktır.

Bunun nedeni ise beynimizin o muazzam yaradılışından dolayıdır. Güvensizlik negatif enerji yayar bu yüzden yapılan işlemin tesiri sizin negatif enerjinizin etkisi altında azalır. Bu yüzden güven duymakta sorun yaşıyorsanız kesinlikle bu sorunu halletmeye çalışın veya medyumlarla çalışmayın yoksa yaptırmak istediğiniz işlem etki göstermeyebilir. Bu da medyumlar hakkında topluma karşı yanlış bir algı oluşturuyor. Daha önce denk gelmişsinizdir ben inanmıyorum deyip haklı çıkan insanları bunun nedeni yapılan işlemden dolayı değil o insanın yaydığı negatif enerjiden dolayıdır.

MEDYUMLA GÖRÜŞME

Güvenilir medyum bulduğunuz zaman dikkat etmeniz gereken  en önemli konu daha önce herhangi bir medyumla çalışıp çalışmadığınızı belirtmektir. Böylece medyum ona göre bir işlem yapacaktır ve bu konuyu gözardı etmeniz yapılan işleme de olumsuz şekilde etki edecektir. Daha sonra yaptırmak istediğiniz işlemi kesin bir şekilde belirtiniz. Bu da kararsız insanlar için uyardığımız bir konu. Bazı insanlar medyumdan bu konuda destek bekler gibi yani ikna edilmeyi bekliyor. Bu yüzden önce istediğinizi kesin bir şekilde belirtmek yapılan işlemin daha çabuk uygulanması sizin de isteklerinize daha kısa sürede ulaşmanız için önemlidir.