Bir çok insan cinler hakkında genellikle bu soruyu sormakta ve açıklayıcı bir cevap istemektedir. İnternette ya da bir çok kaynakta maalesef bu konuyla ilgili detaylı bir açıklama bulmak mümkün değildir. Ancak insanların böyle merak ettiği bir konuya değinmemek insanların sorunlarını birazda olsun görmezden gelmektir. Bu sebepten dolayı bu yazımızda cinler hakkında genel bilgiler vererek insanların kafasındaki soruyu cevaplayacağız. Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi cinler bazı yönlerden bizden üstündür ancak bazı yönlerden bizden daha zayıf yaratılmış olan varlıklardır. Bu konuyla ilgili detaylı bilgi için burayı tıklayabilirsiniz.

Cinler dumansız ateşten yaratılmış ve bu dünya'ya Allah'a ibadet etmekle görevlendirilmiş bazı özelliklere sahip varlıklardır. Ancak cinlere de insanlar gibi nefs ve hür irade verilmiştir. Yani tıpkı  insanlar gibi bazıları Allah'a ibadet ederken bazıları ise Allah'ı inkar etmekte ya da başka dinlere inanmaktadır. Bazıları sevap kazanmak için ibadet ederken bazıları da günah işlemekte ve bunu bir üstünlük olarak görmektedir. Bu günahlardan biz insanları ilgilendireni ise insanlara musallat olmaları ve onların acısından zevk almalarıdır. Bu yüzden de bir çok insan cin musallat sonucunda akıl sağlığını yitirmekte, fiziksel hasar görmekte, ruhsal bunalım yaşamaktadır. Bu tür sebeplerden dolayı da kişi genellikle ya intihar etmekte ya da vücudu bu tür olumsuzları kaldıramayacak şekilde bitkin düşmekte ve kişi yaşamını yitirmektedir. Peki cinler nasıl insanlara musallat olabiliyor bundan kurtulmanın bir çaresi var mı yoksa gerçekten cinlerden korkmalı mıyız?

CİNLERDEN KORKMALI MIYIZ?

Aslında bu çok karışık bir konu zira korkmamalıyız desek bile korkularımıza ne kadar engel olabiliriz? Ancak şu da bir gerçektir ki cinler korkulardan beslenen varlıklardır yani kişi cinlerden ne kadar korkarsa cinin hakimiyeti de o kadar artacaktır. Peki cinlerden korkmasak bize herhangi bir şey yapabilirler mi? Eğer kişi korkularına hakim olabilirse cinler fiziksel olarak hiç bir zarar veremez. Ancak kişinin korkması içinde bir çok farklı şekle girebilir ve çeşitli sesler çıkararak insanı korkutmaya çalışır. Tabi ki bu anlatılan normal cinler için geçerlidir. Zira bazı cin kabileleri kendilerini geliştirmiş ve insanlara zarar vermek için gerekli özelliklere sahip olmuştur. Ancak bu tür kabileler sadece büyü yoluyla insana musallat olacağı için normal musallat ile karıştırılmamalıdır.

Son olarak kısaca açıklamak gerekirse cinlerden elimizden geldiği kadar korkmamalıyız ve onların korkudan beslendiğini unutmamalıyız. Ancak yine de önlem amaçlı medyum dahilinde işlem yaptırmak veya muska hazırlatmak daha faydalı olacaktır. Bu şekilde hem cin kişiye yeteri kadar etki edemeyecek hem de kişi kendini daha güvende hissettiği için herhangi bir olumsuzluk yaşanmayacaktır.