Cinleri tanımlayacak en belirgin özellikleri korkudan güç alan varlıklar olduğudur. Bu yüzden cinlerden ne kadar korkarsanız size musallat olmaları o kadar kolay olur. Özellikle karanlık ve pis yerlerde musallat olmalarının sebebi kişinin bir başkasından güç alamaması ve korkusunun artması içindir. Büyü dışında kalabalıkta musallat olan çok az cin vardır çünkü onlarda aslında ilim sahibi insanlardan korkarlar. Korkularının sebebi bir insan büyü yoluyla onlara yardım etmezse kendi güçleriyle saldırmaktan korkmalarıdır. Asıl konumuza gelecek olursak büyü dışında cinler musallat olması da olağan şeylerdendir. Özellikle karanlık ve tekinsiz yerlerde musallat olma ihtimalleri kişinin korkusunu artıracağı için daha olasıdır. Büyü dışında musallat olan cinlerin sürgün edilmesi veya öldürülmesi büyü ile musallat olan cinler göre biraz daha kolaydır.

KORKULARIMIZ KADERİMİZ DEĞİLDİR

Daha önce bir çok kez bahsettiğimiz gibi Allah( cc) her derdin dermanını da vermiştir. Korku gibi duygularımız aslında doğru yönetildiğinde bize güç veren duygularımızdır. Çaresizlik çaresi deyimi de bu yüzden türemiştir. Kişi kaybedecek bir şeyi kalmadığını düşündüğü zaman tüm gücünü kullanır ve korkusu onun cesaretine dönüşür. Ama insanlar genelde ölümden o kadar korkarlar ki korkuları onların esareti olur. Burada ölümden korkmayın diyemeyiz elbette ama korkularınızı yönetebilirseniz buna gerek kalmaz zaten.

KORKULARIMIZI NASIL YÖNETEBİLİRİZ?

Korkularımız daha önce de bahsettiğimiz gibi sizin bilinçaltınıza gönderdiğiniz küçük şeylerden oluşur. Bunu bazen bilinçli olarak yaparsınız bazen bilinçsiz olarak. Mesela çoğu insanın palyaçolardan korkmasının sebebi televizyonlarda yayınlanan katil palyaço filmleridir. Bilinçaltı bunu kaydeder ve büyüseniz bile tenha bir yerde palyaço gördüğünüz de ürperirsiniz. Bilincimize her ne kadar palyaçoların komik ve zararsız olduklarını o olanların televizyondaki bir kurgu olduğunu söylesek bile bilinçaltı bunu kabul etmez ve sizi tedirgin eder.

Asıl konumuz olan korkularımızın yönetimine gelince bunu büyü yoluyla yapmak en tehlikesiz ve en etkili yollardan birisidir.

İkinci bir yöntem olan hipnoz da çok etkili bir yöntemdir ama bazı tehlikeleri mevcuttur detayları hipnoz adlı yazımızda okuyabilirsiniz.

Üçüncü ve en zor yöntem ise bunu psikologlarla ve ilaçlarla çözmeniz de mümkün. Tabi ki bu yolu seçerseniz uzun ve meşakkatli bir yol seçmiş olursunuz ama sabırlı ve istikrarlı biriyseniz bu yolu da tavsiye ederiz.