Cinlerin kaybolan bir eşyayı bulup bulamayacağı bir çok insan tarafından merak edilmektedir ve bu yüzden internette bununla ilgili çok sayıda arama yapılmaktadır. Öncelikle cinlerin nasıl varlıklar olduğuna dair biraz bilgi verelim.

CİNNİLER

Cinler tıpkı bizim gibi Allah'a ibadet etmek için yaratılmış varlıklardır. Genel olarak bakıldığı zaman bizim gibi duygulara ve seçim haklarına sahiptirler yani iyi ya da kötü olmak kendi ellerindedir. Bu yüzden bizim gibi müslümanlar olduğu gibi başka dine inanan ya da hiç bir dini benimsemeyenleri de vardır. Her ne kadar duygu bakımından bize benzerlik gösterseler de yinede bazı konularda bizden üstün bazı konularda ise bizden daha zayıflardır. Bizden zayıf oldukları konulardan birisi korkudan beslenmektedirler ve inanç sahibi cesur insanlardan çekinirler. Yine düşünsel yapı bakımından bizden daha zayıftırlar. Ancak bazı bakımlardan bizden daha üstün oldukları için bir çok işlem için cinlerden yardım alınması daha faydalıdır. Özellikle hız bakımından bizden çok hızlı oldukları için bazı bilgileri insanlara anlık olarak iletebilirler. Medyumlar da bu özellikleri sayesinde cinlerden çok uzakta bulunan bir bilgiyi an içinde öğrenmesini isteyebilirler. Yine bizden üstün oldukları bir başka konu ise insanlara istemedikleri sürece görünmemeleridir. Bu sayede istedikleri bir çok olayı gözlemleyebilir ve insanlar hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olabilirler.

CİNLER KAYIP EŞYALARI BULABİLİR Mİ

Gelelim asıl konumuza yani cinler kaybolan eşyaları bulabilir mi ya da bir başka deyişle cinler çalınan eşyaları bulabilir mi? Eşyanız kaybolduğu ya da birisi tarafından çalındığı zaman cinlerin bu eşyaları bulması çok kolaydır. (Ancak bu kesinlikle Gayb ile karıştırılmamalıdır zira cinler bu eşyaları yukarıda belirtilen özelliklerinden faydalanarak bulurlar.) Bir çok kişi cinci hocalardan ya da medyumlardan yardım alarak bu şekilde bir çok eşyasını bulmuştur.

Ancak bu eşyalar genellikle normal şekilde kaybolmaz, birisi tarafından çalınır. Bu kişi ise genellikle asla şüphe etmeyeceğiniz kişilerdir. Her ne kadar çok düzgün bir insan olsa da maalesef insanoğlu bazen bu tür yollara girer. Çalmalarındaki en büyük sebep ise genellikle kendinden şüphe edilmeyeceği ya da kanıtlanmayacağını düşündükleri içindir. Çevresinin kendine duyduğu güvenden dolayı eşyasını çaldığı kişiler şüphe etse de yine de rahat olacaktır. Zira bunu başkalarına söylediğiniz takdirde çevredekiler de ondan şüphe etmemeniz gerektiğini söyleyeceklerdir. Medyum Orhan AKAY'dan bu konuyla alakalı yardım isteyen insanların eşyaları da maalesef bu tür yakın akraba ya da kişilerce çalınmaktadır. Ancak yine de kimsenin günahını almadan kaybolan eşyalarınız için uzman bir medyumdan yardım almak en doğru karar olacaktır.