Cinlerin bu dünyadan bir kadın veya erkeğe aşık olduğu ve onları elde etmek için her şeyi yapabilecekleri herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Cinler kendi aralarında ilişkiye girerek çoğaldığı gibi insanlarla ilişkiye girmek suretiyle de çocuk sahibi olabilirler. Cinler aşık olduğu kadın ve erkeklerden vazgeçmediği gibi onu elde etmek için de bir çok yola başvuracaktır. Eğer sevdiğiniz kişi uzaktaysa, cinler vasıtasıyla veya başka bir nedenden dolayı  kaybolduysa cinler onların suretinde bürünebilirler. Veya rüyalarda kendini size bir şekilde göstererek önce korkularınızı yenmenizi sağlayacaktır. Bu durum sürekli bir hal alınca ve kişi korkularını yenince size bazı olaylarda yardım edecek ve güveninizi kazanmaya çalışacaklardır. Bu süre içerisinde yine rüyalar vasıtasıyla sizi önemsediğini, onun için önemli bir yere sahip olduğunuzu hissettirmek için çabalayacaklardır.

Son olarak ise çevrenizdeki insanlardan uzaklaşmanızı sağlayacak ve sadece onunla mutlu  olabileceğinizi telkin edeceklerdir. Kişi buna olumlu cevap verirse bu cinniyle evlenebilir ve çocuk sahici olabilir. Eğer olumsuz cevap verirse cinni yine kişiyi kazanmak için çaba gösterecektir ama ondan kurtulmaya çalışırsanız aşırı derecede sinirlenecek ve size zarar vermeye yeltenecektir. Kişi bütün olaylar  bu raddeye gelmeden önce bir medyumdan yardım almalı ve o cinniden kurtulmalıdır. Aksi takdirde kişinin başka birine bu cinni hakkında söyleyeceği her şey ona zarar vermesine sebep olacaktır.

CİNLERLE EVLENEN İNSANLAR

Bu dünyada cinlerden koruma yöntemleri kullanmayan ve haberi olmadığı halde cinlerle evlenen bir çok insan vardır. Eğer Cinlerden birinin aşık olduğu kişi evliyse cin kabilesinde bulunanlar kişinin eşine sürekli vesvese vererek eşinden soğumasını sağlar. Bunu yapamadığı takdirde ise kişiye psikolojik olarak zarar vermeye başlar ve önlem alınmazsa sonuçları hiç iyi olmayacaktır.

Ancak bir de kendi rızasıyla bir cinniyle evlenen insan sayısı da bir hayli fazladır. Bu insanlar evlendiği cinden kimseye bahsetmemelidir aksi takdirde eşi rıza gösterse bile o cinin kabilesi bunu hoş görmeyecektir ve kişiyi cezalandırmak isteyecektir. Cinniyle evlenen kişilerin çocukları olduğu takdirde dünyada onun insandan olma bir çocuk olmadığı hemen anlaşılacaktır.