Bu yazımızda cinlerin kabilelerini ve soylarını anlatacağız. Cinler bizim gibi ırk ve toplum olarak yaşarlar. Burada kötü ve iyi cin kabileleri olduğu gibi insanlarla hiç bir iletişimde bulunmadan kendi halinde yaşayan cin kabileleri de vardır ama bunlar pek bilinmemektedir. Bunun sebebi daha münzevi bir hayat seçmeleri ve kendilerine zarar gelmemesi içindir.

AFARİD SOYU

Dilimizde ifritler olarak bilinen bu ırk en tehlikeli cinler arasındadır. Şeytanın soyundan geldiği düşünülen bu kabile üyeleri özellikle insanlara acı çektirmekten zevk alırlar. Cin çağırma davetine icabet ederler ama amaçları insanları ele geçirmek ve kullanmaktır.

MARİD SOYU

Bu soyla ilgili bilgiler insanlarla iletişime geçmeyi sevmezler. Eğer cin çağırma seansında bu soydan cinler çağrılırsa çok öfkelenirler ve çağıran kişileri ya tamamen ele geçirirler ya da öldürürler. Cinler arasında soylu olarak bilinirler ve dini bir inançları yoktur. Tenha yerlerde yaşamayı seven bu kabile genelde rahatsız edilmedikleri takdirde insanlara zarar vermez.

KULYAS CİN KABİLESİ

Bu kabileyi öne çıkaran şimdiye kadar ki bilinen en kalabalık cin kabilesi olmasıdır. Bu kabiledeki cinler insanlara aşık olabilirler ve en fazla insanlarla iletişime geçmeye çalışan cin kabilelerinden birisidir. Ama medyum veya ilim sahibi insanlarla iletişim kurmaktan kaçınırlar. Bunun sebebinin bilinmiyor olması diğer cinlerin de onlardan çekinmeleri ve yanlarına yaklaşamamalarından kaynaklanmaktadır.

CUHENNA CİN KABİLESİ

Bu kabileyi öne çıkaran en büyük özellikse aşırı gaddar ve vicdan sahibi olmayışlarıdır. Kesinlikle acıma duyguları yoktur insanlara karşı kin beslemektedirler. Tıpkı şeytan gibi onlarda bizden üstün olduğunu bizim çamurdan onların ateşten yaratıldığını savunurlar. Bir rivayete göre şeytanın en fazla destek verdiği kabiledir.

ZUZULA CİN KABİLESİ

Düşünce olarak şeytana en yakın olan kabiledir. Her ne kadar şeytanla birlik olmasalar da yaptığı kötülüklerle şeytanı aratmazlar. Bu Dünya'da ilgilerini en çok çeken ise definelerdir. Defineleri sahiplenirler ve insanların çıkarmaması için her türlü kötülüğü yapmaktan çekinmezler. 

İLK MÜSLÜMAN CİN KABİLESİ

NUSAYBİN CİN KABİLESİ

Peygamber efendimiz( S.A.V ) sayesinde ilk müslüman olan cin kabilesidir. Cinler aleminde saygın bir yerleri vardır ve oldukça güç sahibidirler.