Celb kelime manasıyla kendi tarafına çekmek, çağırmak manalarına gelmesiyle birlikte havas ilminin olmazsa olmaz mihenk taşlarından birisidir. Vefk, muska ve havas ilmini kullanarak yapılacak bütün işlemlerin kalbi yine şüphesiz celbtir. Celb özel kağıtlar kullanılarak kişiye özel olarak hazırlanan ve işlemin her aşamasının büyük önem taşıdığı bir ilimdir. Özellikle aşık etme, kendine bağlama, kısmet açma gibi gönül ilişkilerinde başvurulması gereken yegane ilim dalıdır. Bu şekilde hazırlanan vefkler veya yapılacak büyüler için celb kullanılması yapılan işlemin çok daha güçlü etki etmesini sağlayacaktır.

CELB NEDİR

Celbler özellikle gönül ilişkilerinde yardım alınacak bir işlem olduğu için çeşitleri de yine bu duygular üzerinedir. Ülkemizde en çok aşk celbi, muhabbet celbi, bağlama celbi, kısmet açma celbi, evlilik celbi, geri getirme celbi istenmektedir. Celb yapılması uzun süren bir işlem olduğu için ülkemizde çok fazla tercih edilmemektedir. Ancak gönül ilişkilerinde sabırlı olmakta fayda vardır ve celbin güçlü etkisi sabırlı olan kişiler için birebirdir.

CELB YAPMAK GÜNAH MI?

Celb havas ilmi dahilinde dua üzerine yapılan etkili bir işlemdir. Celbe kısaca güçlü dua demek daha doğru bir ifade olacağı gibi dua etmenin günah olduğu da düşünülemez.

CELB BÜYÜ MÜDÜR

Celb işlemi kesinlikle büyü ile karıştırılmaması gereken bir işlemdir. Bazı durumlarda büyülerin daha etkili olması için Celb kullanılsa da bu celbin büyü olduğu manasına gelmez. Celb ve büyü tamamen iki farklı bir ilim dalıdır ve bir olarak düşünülmemelidir. Hem hazırlanışları hem yapılan işlemler çok farklıdır.

CELB NASIL YAPILIR

Celb uzman kişiler tarafından kişiye özel olarak hazırlanmalıdır. Celb hazırlama işlemi bittikten sonra hazırlayan kişi size gerekli talimatları verecektir. Bazı internet sitelerinde çeşitli celb işlemleri paylaşılmaktadır. Ancak celb kişiye özel olarak hazırlanacağı için internet üzerinden bulunan celblerin hiç bir etkisi olmayacaktır.

CELB YAZAN MEDYUM

Medyum Orhan AKAY kişilerin isteği doğrultusunda özellikle gönül işlerinde celb yazılmasını tercih etmektedir. Uzun süren bir işlem olsa dahi güçlü etkisi sabırlı kişilerin mükafatı olacaktır. Medyum Orhan AKAY'ın yazmış olduğu özel celbler bir çok insanın sorununu çözmüş, dertlerine derman olmuştur.