Çankırı ilimizde 186 binden fazla insan yaşamaktadır ve hayallerine kavuşmak isteyen insanlar güvenilir medyum bulmak için uğraşmaktadır. İnternet üzeri yapılan aramalar da genellikle Çankırı medyum, Çerkeş medyum, ılgaz medyum gibi konum bazlı aramalar yapılmaktadır. Oysa burada çelişkili bir durumun söz konusu olduğunu belirtmek isteriz. Yani güvenilir medyum her zaman yakınınız da bulunmayabilir ve konumun medyumun yapacağı işleme bir etkisi de yoktur. Çankırı'da iyi medyum olmadığını söylemiyoruz burada anlatmak istediğimiz konu konum bazlı aramalarla kendinizi kısıtlamanın size ekstra bir yararı olmadığı gibi bazen zararı bile olabilir. Çağımızın gelişmesiyle birlikte ben de dahil bir çok medyum size internet üzerinden ve kargo yardımıyla yardımcı olabilmektedir. Bunun ekstra avantajları da vardır yani Çankırı'da medyum aramak zorunda olmadığınız gibi Türkiye'nin bir çok ilinde yaşayan daha bilgili medyumlarla çalışabilirsiniz. Bu da hem yaptıracağınız işlemin etkisinin kalıcı olması hem de daha kısa sürede isteklerinize kavuşmanızı sağlayacaktır.

Medyumların en büyük sorunlarından birisi de bu ilmi bilmediği halde yapmaya çalışan insanların hatalarını düzeltmeye çalışmaktır. Bu işi yarım yamalak yapmak yerine hiç yapmamak daha evladır. Çünkü yarım yamalak yapılan işlemlerin kötü etkileri de olacaktır bu kötü etkiler bazen hissedilmese de bazen çok daha büyük sorunlar yaratmaktadır.

MEDYUMA KİMLER BAŞVURUR

Medyuma genellikle isteklerine ulaşmak isteyen insanlar, büyü bozdurma isteyen insanlar, nazardan korunmak isteyen insanlar vb başvurur. Ama altını çizmek gerekir ki sözde medyumların yaptığı işlemi bozdurmak isteyen insanlar da azımsanmayacak kadar fazladır. Bunun nedeni de insanlar isteklerine ulaşmadığı gibi çeşitli sorunlarla karşılamaktadır veya yapılan işlemin etkisi çok uzun sürmemektedir. Yukarıda da bahsi geçtiği gibi bu sözde medyumlarla çalışmak bazen hayatınızın en büyük hatası olabilir bu yüzden medyum seçimine çok önem vermek gerekir. Güvenilir medyum bulmak içinse öncelikle o medyum hakkında yapılan yorumları okumak hem içinizi rahatlatacaktır hem de şüpheleriniz azalacaktır. Bu şekilde hem o medyumdan yardım almış insanların nasıl sonuçlar aldığı hem de medyumun nasıl birisi olduğuna dair detaylar bulmak daha kolaydır. Bu şekilde çalışmak istediğiniz medyuma güven duyarak yapılan işlemin daha etkili olması kaçınılmaz olacaktır.