Bir çok insan hayatında bulunan sorunlardan kurtulmak ya da isteklerine kavuşmak için medyumlardan yardım alarak çeşitli büyüler yaptırmaktadır. Bazı kesimler büyüyü direk olarak günah olarak görmekte bazıları ise kesin bir hüküm vermenin yanlış olacağını düşünmektedir. Bu da haliyle insanların tedirgin olmasına ve büyü yaptırmaktan kaçınmasına sebep olmaktadır. Durum böyle olduğu zamanda insanlar sorunlarından kolaylıkla kurtulmak yerine bu sorunlarla başetmekte ve bir çok insan isyankar olmaktadır. Bir çok insan bu yüzden medyumlara başvururken özellikle bu konularda tedirgin olduğu için bir kafa karışıklığı yaşanmaktadır. İnternet üzerinde bu konu hakkında çok fazla bilgi bulmak mümkün ancak bu yazıların bir çoğu insanları bilgilendirmediği gibi bilgi kirliliği oluşturmaktadır.

BÜYÜLER NE İÇİN YAPTIRILIR

Büyü insanların sorunlarından kurtulması için ya da isteklerine kavuşması için yapıldığı gibi kötü amaçlarla da yapılabilmektedir. Bunun sebebi ise şüphesiz bu dünyanın imtihan dünyası olması ve Allah'ın kara büyüden medet uman insanlara ahirete kadar süre vermesinden dolayıdır. Şüphesiz Allah dilemediği sürece bir yaprak oynamayacağı gibi bütün insanların ibadet etmesi de çok kolaydır. Ancak Allah insanoğluna akıl ve irade vererek bu dünyayı imtihan dünyası olarak yaratmış ve ibadet eden insanla günah işleyen insana mükafat ve ceza olacağını buyurmuştur. Ancak sınav dünyasında da yine bizi yalnız bırakmamış ve hem çeşit çeşit nimetler sunmuş hem de bir çok derdimizin dermanını yaratmıştır. Büyü de Allah'ın biz insanlara sağladığı en büyük kolaylıklardan birisidir. Ancak büyü ilmi her insana öğretilmediği gibi sadece bu ilme inanan insanlar büyüden fayda görmektedir. Bu şekilde inanan insan bu dünyada da mükafatlandırılmaktadır. Ancak bazı insanlar büyüleri kötülük yapma amacıyla da kullanmaya başlamıştır ve Allah açık olarak bu gibi insanların ahirette hiç bir nasiplerinin olmadığını buyurmaktadır.

BÜYÜ YAPTIRMAK GÜNAH MI

Asıl konumuza dönecek olursak büyü yaptırmanın günah olup olmadığını öğrenmek için kişinin niyetine bakılması en doğru seçenektir. Zira kişi bunu kötülük için değil hayatındaki sorunlarını çözmek ya da isteklerine kavuşmak için istiyorsa bu günah değildir. Zaten Allah bize bu ilimleri bunun için göndermiştir. Ancak kişi büyüyü birine ya da birilerine zarar vermek için yaptırıyorsa bunun günah olduğu barizdir. Tabi ki burada kesin hüküm vermek bize düşmeyeceği gibi kalplerimizi de en iyi bilende şüphesiz Allah-u Teala'dır.