Büyü yaptırmanın tehlikeli olup olmadığı tehlikesi var ise nasıl bir tehlike oluşturacağı bir çok insan tarafından en çok merak edilen konular arasındadır. Öncelikle daha önce de belirttiğimiz gibi büyü bu ilimler konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan kişiler tarafından kesinlikle yapılmaya çalışılmamalıdır. Büyü ilmi bir işlemin yanlış yapılması ya da sırasına göre yapılmaması gibi durumlara bir çok olumsuz olay yaşanması ihtimalini artıracaktır. Bu olaylar her ne kadar bazen küçük olumsuzluklar olsa da bazı durumlarda geri dönülemeyecek hasarlar bırakabilir. Bu yüzden büyü yapılırken en garanti yol uzman ve tecrübeli bir medyumdan yardım alınmasıdır.

BÜYÜ YAPTIRMAK TEHLİKELİ Mİ?

Büyü profesyonel bir medyumdan yardım alınarak yapıldığı takdirde tehlikeli bir işlem değildir. Ancak burada medyum seçimi yapılırken özellikle dikkat etmekte fayda var. Zira artık bir çok insan medyum olmadığı halde kendini medyum olarak lanse etmektedir ya da bu konularda yeterli bilgi sahibi değildir. Bu yüzden bir medyumla çalışmaya karar verilmeden önce o medyum hakkında ön araştırma yapmak ve medyumla çalışmış kişilerin yorumlarını okumak büyük fayda sağlayacaktır. Bir medyumla çalışmaya karar verildiği takdirde ise o medyuma güven duyulmalıdır. Aksi takdirde beynimizin negatif olarak yayacağı sinyaller yapılan işleme doğrudan etki edeceği için büyü tam etkisini göstermez.

UZMAN OLMAYAN KİŞİLERİN BÜYÜ YAPMASI

Büyü konusunda uzman ve tecrübe sahibi olmayan insanların büyü yapması bir çok olumsuz olay yaşama ihtimalini artıracaktır. Bunlar genellikle;

  • Büyünün yapılan amacın tersi şekilde etki göstermesi
  • Büyü yapan ve yaptıran kişiye cinlerin musallat olması
  • Ruhsal anlamda ciddi etkiler göstermesi
  • Düşünce bozukluğuna sebep olacak olaylar yaşanması
  • Kişinin intihara ve zarar vermeye eğiliminin artması
  • Fiziki anlamda hasar görmesi gibi bir çok olumsuzluk yaşanması riski vardır.
Tabi ki büyü yapan herkesin bu sorunları yaşaması söz konusu değildir. Ancak bu olaylar yaşandığı takdirde büyünün bozulması da zor olacaktır. Büyüler genel olarak belli bir sıralama esas alınarak ve tılsımlı sözcükler söylenerek yapılır. Eğer bunlardan birisi eksik ya da yanlış yapılırsa büyünün bozulması daha zordur. Zira büyünün nerede yanlış ya da eksik yapıldığı bilinemeyeceği için normal yollardan bozulma ihtimali zayıflayacaktır.