Buğday büyüsü eski zamanlardan beri çoğu toplum tarafından kullanılan genellikle toplumun bolluk ve bereket içinde olması için yapılan büyülerdendir. Özellikle büyü ilminin insanlara öğretilmesinden sonra en çok uygulanan büyülerden birisidir. Yapılan araştırmalara göre babilliler, yunanlar ve türkler buğday büyüsünü sıklıkla kullanmaktaydı. Ancak günümüzde buğday büyüsünden çok fazla yararlanılmamaktadır bunun temel sebebi ise toplumların büyü ilminden uzaklaşamasıdır. Ancak buğday büyüsü sadece toplum için yapılmadığı gibi bireyler içinde çeşitli amaçlar için  kullanılan bir büyüdür. Kişinin hayatında bolluk ve bereketin artmasının yanında bağlama büyüsü olarakta kullanılmaktadır. Ayrıca kara büyü olarakta insanların arasını soğutma ya da büyü yapılan hanede küslüklerin yaşanması ya da ekonomik sıkıntılar yaşanması içinde yapılabilir. Her ne kadar ülkemizde yaygın olarak kullanılan bir büyü olmasa da özellikle İran gibi ülkelerde hala bir çok medyum tarafından tercih edilmektedir.

BUĞDAY BÜYÜSÜ NASIL YAPILIR

Buğday büyüsünü yapmak biraz karışıktır bu yüzden de uzman bir kişiden yardım alınmadan yapılması durumunda bir tehdit olarak algılanabilir. Zira buğday büyüsü yapmak için işlemlerin sırası çok önemlidir bunun yanı sıra okunacak tılsımlı sözler yine dikkatle okunmalıdır. Buğday büyüsünü yapmak için öncelikle kişiye özel bakım yapılır ve bakım sonucuna göre kullanılması gereken buğday sayısı belirlenir. Buğday sayısı belirlendikten sonra bir kaba su koyulur ve her buğday tanesine tılsımlı sözler okunarak su dolu olan kaba konulur. Okuma işlemi bittikten sonra kap bir gece bu şekilde muhafaza edilir ve sabahında suyu iyice süzülerek buğdaylar kurumaya bırakılır. Kuruma süresi başladıktan sonra büyüde etkisini göstermeye başlayacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken buğdayların kendi kuruması gerekmektedir. Daha hızlı kuruması için herhangi bir şey yapılmamalı ve kuruma süresi beklenmelidir. Kuruma işlemi sona erdikten sonra son olarak buğdaylar bir toprağa gömülecek işlem tamamlanır.

BUĞDAY BÜYÜSÜNÜN ETKİ SÜRESİ

Buğday büyüsünü yapan medyum ne kadar uzmansa yapılacak işlemde o kadar etkili olacaktır. Genellikle büyü bozma işlemi yapılmadığı sürece etkisini göstermeye devam edecektir. Bu yüzden uzman bir medyumdan yardım alınmalı ve medyumun istemiş olduğu bilgiler eksiksiz olarak belirtilmelidir. Eğer medyuma verilen bilgiler yanlış ya da eksikse yapılan işlem eksik kalacaktır.