Boy hamaylı

Boy hamaylı hakkında konuştuğum zaman birçok kardeşimin bu işlemi daha önce duymadığını ve ne işe yaradığını bilmediğini fark ettim. İnternette araştırma yaptığımda ise yeterli bilgiyi vermeyen, yalan yanlış bilgilerle, eksik bilgilerle dolu yazılara denk geldim. Bu duruma el atmam gerektiğini düşünerek boy hamaylı hakkında bir yazı yazmam gerektiğine kanaat getirdim. Bu yazımda boy hamaylı nedir, boy hamaylı günah mı, boy hamaylı etkileri, boy hamaylı nasıl kullanılır konularına değinerek sizlere bilgi vermeye çalışacağım. Ancak boy hamaylı hakkında konuşmadan önce boy hamaylının tabi olduğu işlem grubu olan tılsımlar hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan tılsım nedir anlatmaya başlayarak konumuza giriş yapalım.

Tılsım nedir?

İnsanlar ömürleri boyunca sorunlar yaşarlar bu sorunlar kurtulmak için birçok şey denerler. Kişinin yaşadığı sıkıntı parasal bir sıkıntıysa para biriktirir sıkıntısından kurtulur, hastalığı varsa tedavi olur hastalığından kurtulur gibi. Halk arasında her zaman söylenildiği gibi derdi veren Allah dermanını da veriyor. Ancak bazı sıkıntılar vardır ki maddi olarak çözülebilecek sıkıntılar değildir yani gideyim tedavi olayım ya da gideyim borcumu ödeyeyim de kurtulayım bu sıkıntıdan diyebileceğiniz tarzdan sıkıntılar değildir. Bu sıkıntılar daha çok kişiler ile ilgilidir dersek yalan olmaz. Yani bir kişiyi seviyorsunuzdur bu kişinin sizi sevmesini para verip sağlayamazsınız ya da boğazına sarılıp beni seveceksin diye zorlayamazsınız. Durum bu olunca insanlar medyumlara başvururlar medyumlarda kişilerin iradesini manipüle eden işlemler yaparak işlemi yaptıran kişilerin istediği duruma getirirler.

Tılsımlarda medyumların kişilerin iradelerini manipüle etmek için kullandığı araçlardan birisidir. Tılsımlar birçok farklı amaçla yapılır ve birçok farklı ada sahiptirler. Örneğin koruma amacıyla yapılanlara muska denilmektedir. Ancak muskanın yapılış formunda farklı tılsımlı işlemlerde yapılır bu işlemlere de gene form olarak benzeştikleri için muska denir. Kısaca muska denilen işlemler sadece insanları korumak amacıyla yapılan işlemler değillerdir. Her türlü amaç için tılsım yapılabilir ve yapılan tılsım duruma göre değişen nesnelere aktarılarak kişileri ya da yapıldığı nesneyi takip eder.

Boy hamaylı nedir?

Bu işleme boy hamaylı yerine genelde boylama derler. Genel olarak rahmani işlemler için kullanılan bu işlem yapımı da bozulması da en zor işlemler içerisindedir. Muska olarakta bilinen bu işlem bazı yerlerde muska hamaylı olarakta bilinebilmektedir.

Birçok farklı amaç için kullanılan bu işlem koruma işlemleri için (büyüden, kötülüklerden ve uyku kaçıran etmenlerden korunmak için) kullanımı oldukça yaygındır. Bunun yanı sıra gönül işleri için, (Aşık etme, sevdiğini geri getirme, bağlama, ayırma, soğutma) bolluk bereket için, kısmet açma için, rızık açmak için kullanılmaktadır.

Boy hamaylı günah mı?

Hayır, boy hamaylı yaptırmak günah değildir. Peygamberimiz de zamanında vefk ve muska gibi işlemlere başvurmuştur. Havas ilmi ile yapılıyor ve genel olarak iyi amaçlar için kullanılıyor olması sebebiyle boy hamaylı günah değildir.

Boy hamaylı etkileri

Kişiler üzerinde çok büyük gözle görülür etkileri yoktur. Yani büyülerin aksine bu işlem yapıldığında ezandan rahatsız olma, enerjide düşüklük, uyku problemleri gibi sorunlar oluşturmaz. Böyle bir işlemin olduğunu fark etmenin yolu işlemin yapıldığı şeyi tespit etmekten geçer ya da kişilerin normalde yapmayacağı şeyleri artık yapıyor oluşu belki bu konuda bir işaret olabilir. Ancak bu kesinlikle bu işlemin bir etkisidir diyemeyiz.

Boy hamaylı nasıl kullanılır?

Boy hamaylı hangi amaçla yapılıyorsa medyum kişiye ona göre tavsiye verecektir. Çünkü yapılan amaca göre boy hamaylının konulması gereken yer farklılık göstermekle birlikte kimi zaman dua ve ayetler okunması gerekebilmektedir. Kısaca nasıl kullanılacağı yapılan işlemin ne amaçla yapıldığına, yapılan kişiye, işlemi yapan medyuma göre farklılık göstermektedir. Yapımı ve bozulması oldukça zor olan bu işlem vefk ve muskanın yapımının birleşmiş halidir diyebiliriz.