Bitlis ilimizde 340 binden fazla insan yaşamaktadır ve Bitlis medyum, Tatvan medyum, Güroymak medyum, ahlat medyum, hizan medyum en çok aranan kelimelerdir. Bitlis ilimizde isteklerine kavuşmak için medyum arayan insanlar genellikle kendilerine yakın medyum arayışındadır. Çünkü toplumumuzda medyum yakınsa yaptıracağınız işlemin daha etkili olacağı gibi algı oluşmuştur. Böyle bir algı yanlış olduğu gibi hem aramanızı kısıtlar hem güvenilir medyum bulmanızı zorlaştırır. Zaten Bitlis medyum yazdığınız zaman gösterilen medyumlar her zaman Bingöl'de ikamet eden medyum olmayabilir. Bir çok medyum artık kargo yoluyla insanlara hizmet vermektedir ve güvenilir bir medyum bulduğunuz da en ideal yol budur. Yani bir medyumun size olan mesafesi yapacağı işleme kesinlikle artı veya eksi şekilde yansımaz medyumluk ilminde önemli olan medyumun güvenilirliğidir.

Hadiste de geçtiği ifadeyle peygamber efendimiz Muhammed Mustafa ( S. A. V) 'Çin'de de olsa ilmi arayınız' buyurmuştur. Yani bazen aradığınız medyum çok uzakta olsa dahi sizin için belki de en hayırlısı o dur ve bu konuda mesafeleri önemsememek en iyisidir. Çünkü medyumun yapacağı işlemin etkisi mesafelerle ölçülemez çok yakında da olsa çok uzakta da olsa aynı derecede etki edecektir. Bu yüzden arama kısımların da konuma göre arama yapmak yanlış olmasa da kişiyi isteklerinden uzaklaştıracak bir arama yöntemidir diyebiliriz. Şunu da belirtmekte fayda var ki özellikle güvenilir olduğuna kalpten inandığınız medyumlar ile çalışmak isteklerinizin daha hızlı ve etkili bir biçimde gerçekleşmesini sağlayacaktır. Güvenilir olduğuna emin olmadığınız medyumlarla çalışmak ise yapılan işleme her zaman doğrudan etki edecektir. Zira güven duyulmayan bir medyum bütün işlemleri doğru bir şekilde yapsa dahi güvensizlik hisleri yapılan işleme olumsuz şekilde etki edecektir.

BİTLİS'TE EN ÇOK İSTENEN BÜYÜLER

Bitlis ilimizde özellikle evlenme büyüsü, bağlama büyüsü, sabun büyüsü, zengin olma büyüsü en çok istenen büyüler arasındadır. Bunun yanı sıra büyü bozma ve nazardan korunma da sıkça istenmektedir. Medyum Orhan AKAY 17 yıllık tecrübesiyle Bitlis'te yaşayan insanların en büyük yardımcılarından birisi olmuştur ve olmaya devam edecektir. Detaylı bilgi ve yardım için bize ulaşabilirsiniz.