Bilecik ilimizde 220 binden fazla insan ikamet etmektedir ve burada bulunan kişiler isteklerine kavuşmak için medyum aramaktadırlar. İnsanlar internet üzerinde genel olarak bulunduğu konuma yakın medyum bulmaya çalışmaktadır ve Bilecik medyum, Bozüyük medyum, Osmaneli medyum, söğüt medyum gibi aramalar yapmaktadır. Toplumumuz da yakın olan medyumun yapacağı işlemin daha etkili olacağına dair bir algı oluşmuştur. Ama ne yazık ki böyle bir algı hem yersiz hem de temelsizdir. Nasıl ki hayatta bizim için iyi olan şeyler her zaman yakınımız da olmazsa medyumlukta da bazen sizin için en iyi medyum uzaktaki medyum olabilmektedir. Yani medyumu konumuna göre aramak yerine yapacağı işlemin etkisine göre aramak genel olarak çok daha olumlu sonuçlar verecektir.

Aklınıza peki bu aramalar da başarı oranı yüzde yüz müdür gibi bir soru takılabilir ve tabi ki başarı oranı yüzde yüz değildir. Ama konuma göre aradığınız medyumlara göre isteklerinize ulaşmanız için daha garantili bir yol olacaktır. Güvenilir medyum bulmak isterseniz öncelikle o medyum hakkında yapılan yorumlara bakmanızı da öneririz bu şekilde hem diğer insanların yorumlarını görebilirsiniz hem de medyum hakkında bir ön fikriniz oluşur.

MEDYUMA GÜVENİN ÖNEMİ

Yukarıda anlattığımız şeylerin yanı sıra belki de güvenilir medyumu anlamanızın en iyi yolu kalp sesinizi dinlemektir. Bunun nedeni birlikte çalışmak istediğiniz medyuma güven duymanın çok önemli olmasından kaynaklanmaktadır yani ben inanmıyorum ama bir deneyelim düşüncesi sizi sonuca götürmez. Siz medyumun yapacağı işlemin etkisine ne kadar güvenirseniz etkisi de o kadar kuvvetli olacaktır.

Tıpta şu bilinen bir gerçektir ki ilaçların yüzde 55'i psikolojik yüzde 45'i kimyasaldır. Yani tükettiğimiz ilaçların bizi iyileştirmeyeceğine inanıyorsak o ilaçlar bizi iyileştirmez. Medyumluk ilminde de aynı mantık geçerlidir yani kişi ben inanmıyorum ama yine de bir deneyelim derse medyum ne kadar iyi olsa da isteklerinize ulaşamayabilirsiniz. Eğer inanmadığınız halde de gerçekleşiyorsa ya ona inanmak istiyorsunuz ya da bilinçaltınız isteklerinize ulaşacağınızı düşünüyor. Ama ben kesinlikle inanmıyorum şeklinde düşünüp kaybedecek bir şeyim yok bir deneyeyim mantığı sadece medyumlara olan güveni iyice zedeler. Bu yüzden de ilminde genellikle hep başarıya ulaşmış medyumlara bile güvenilmez gözüyle bakarsınız. Evet düşünceniz de haklısınız çünkü zaten inanmıyordum diyebilirsiniz ama işlemin etki göstermemesi tamamen kişinin olumsuz düşünmesinden kaynaklıdır. Bu yüzden bir medyumla çalışmak isterseniz ona güvenmeniz sizi istediğiniz sonuca daha kolay bir şekilde götürecektir.