Balıkesir ilimizde 1 milyon 200 binden fazla insan yaşamaktadır. İnsanlar medyum ararken Balıkesir medyum, altıeylül medyum, bandırma medyum, edremit medyum, gönen medyum türü aramalar yapmaktadır. Aramalarınızı bulunduğunuz ile veya ilçeye göre daraltmak mantıklı bir seçenek gibi gözükse de daha anlaşılır şekilde arama yapmak size daha fazla fayda sağlayacaktır. Örneğin güvenilir medyum, hangi medyuma güvenebilirim, medyum yorumları gibi aramalar yapmak daha faydalıdır. Yaşadığınız şehre göre arama yapmak güvenilir bir medyum bulabilmek varken yakınımızda ki medyuma muhtaç kalmak gibidir. Bu yorumumuz tabi ki Balıkesir de yaşayan medyumları kötülemek adına değildir bilakis güvenilir bir medyum ise zaten belirtilen şekilde arama yaparak yine yakınınız da olan medyumları bulabilirsiniz. Burada anlatılmak istenen konu medyumun size yakın olması size ekstra bir avantaj sağlamaz önemli olan medyumun ilmi ile ne kadar yardımcı olabileceğidir.

Mesafeleri sorun etmenize gerek yoktur çünkü medyumun yakın veya uzak olması yapacağı işleme etki etmez. Yani Türkiye'de size en uzak mesafedeki medyum güvenilir geliyorsa onunla birlikte çalışın yakın diye mecburi bir seçim yapmak zorunda kalmayın. Çünkü işini yarım yapan bir medyumun hiç iş yapmaması daha hayırlıdır. Eğer çalıştığınız medyum bu işi gerçek anlamda bilmiyorsa ve bu işi sırf para kazanmak için yapıyorsa yapacağı işlemin etkisi de kötü yönde olacaktır. Öyle ki isteklerinize ulaşmak isterken daha büyük sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz daha fazla olacaktır.

GÜVENİLİR MEDYUM BULAMAMA SORUNU

Bizimle çalışmak isteyen insanların büyük bir kısmı yukarıda anlattığımız sözde medyumlardan şikayetçi. Bu sorunla karşılaşan insanlar artık isteklerinden vazgeçmiş ve önceki medyumun kötü etkilerinden kurtulmak için bizimle çalışmak istediğini söylüyor. Tabi ki bu sözde medyumların yaptığı işlemleri düzeltmek her zaman çok kolay olmuyor. Bu yüzden medyum ararken bu işi bilen birisi olduğundan emin olmaya çalışın. Tabi ki bunu medyuma ben medyumlara güvenmiyorum gibi şeyler söylemek yerine başınıza gelen olayları anlatarak ve onu dinleyerek yapın. Medyumluk ilminde en önemli konulardan birisi de güvendir ve medyuma güvenmezseniz medyum iyi bile olsa yapacağı işlemin etkisi tam tesir etmeyecektir.