Bakla büyüsü bir çok amaç için kullanılan bir büyü olsa da bu büyüyü diğerlerinden ayıran en belirgin özellik kişinin kendisi için yaptırabileceği bir büyü olmasıdır. Bakla büyüsü kara büyü olarak kullanılabilen bir büyü olsa da ülkemizde daha çok kişinin kendisiyle alakalı istenmektedir. Özellikle işlerin yolunda gitmesi, kararsızlık, yıldız ve enerji artırma bu alanda en sık istenen amaçlardandır. Ancak bahsettiğimiz üzere bakla büyüsünün kullanım alanı bunlarla sınırlı değildir ve çok daha geniş bir kullanım alanı vardır. Mesela eşinizle iyi geçinme, küslükleri bitirme ya da birisini kendinize aşık etme gibi çok çeşitli amaçlar için de istenebilir. Bunun yanı sıra eşleri soğutma, kişide huzursuzluk, kısmet bağlama gibi sebeplerden dolayı da sıklıkla kullanılmaktadır. Bakla büyüsü bazı büyülere nazaran daha kolay yapılması ve kullanım alanının geniş olmasından dolayı ülkemizde en çok istenen büyülerden birisidir. Ancak daha çok işlerin yolunda gitmesi, kararsızlık anında en doğru kararı verme, yıldız yükseltme yine ülkemizde en çok kullanılan alanlardır.

BAKLA BÜYÜSÜ NASIL YAPILIR

Bakla Büyüsü adından da anlaşılacağı üzere belirli sayıda bakla kullanılarak yapılan oldukça etkili bir büyüdür. Bakla sayısı net olmamakla birlikte kişiye özle yapılacağı için kişinin genel bakımı ve isteği belirlendikten sonra bu sayı belirlenir. Bakla sayısı belirlendikten sonra okumaları ve tılsımları yapıldıktan sonra kişinin isteğine göre ne yapılması gerektiği belirlenir. Kişi büyüyü kendisi için istiyorsa okunan baklalar kişiye gönderilir ve kişinin bazı okumaları yaptıktan sonra baklalar yemesi gerekmektedir. Yardım alınan medyum bu aşamada kişinin ne yapması gerektiğini özel olarak belirtecektir. Eğer bakla başka kişiler için yapılıyorsa en etkili yöntem kişiye bu baklalardan bir şekilde yedirmektir. Ancak bu durum zor ise baklalar yine belirli işlemler yapıldıktan sonra okuması yapılarak toprağa gömülmelidir. Burada net bir şey söylemek doğru olmayacaktır bu işlemler medyum tarafından özel olarak hazırlanacağı için en doğru yöntem kişinin bakımına göre karar vermektir. Aksi takdirde bu işlemler herkes için aynı şekilde uygulanmamaktadır.

BAKLA BÜYÜSÜNÜN ETKİSİ

Bakla büyüsünü diğer büyülerden ayıran en büyük özellik kullanım alanının genişliğidir. Bazı durumlarda oldukça etkili olan bu büyü bazı alanlarda daha zayıf kalabilmektedir. Yani bu büyü yerine daha etkili bir büyü yapılması kişi için en doğru karar olacaktır. Bu aşama bahsettiğimiz gibi öncelikle kişinin gerekli bakımları yapılmalı ve ona göre bir karar verilmelidir.