Bağlama vefki kişiye özel olarak hazırlanan ve insanların birbirlerine olan sevgi, saygı ve muhabbetlerinin artmasını sağlayan bir işlemdir. Hazırlanması biraz uzun ve zahmetli olsa da özellikle büyü yaptırmaktan çekinen insanların en çok tercih ettiği işlemlerden birisidir. Zira vefk asla bir büyü işlemi değil aksine ayet, esma-ül hüsna ve salavatlardan oluşabilen etkili bir dua biçimidir. Ancak bu işlemler vefkin iskeleti i oluşturur önemli olan ise bu iskeletin içini faydalı bilgilerle donatmaktır. Yani vefk işlemi hazırlanırken uzman bir medyumdan yardım alınması en etkili sonuçlar için gereklidir. Bir çok yazımızda bahsettiğimiz gibi vefk hazırlanırken bir çok detay, kişinin bilgilerinin hesap edilmesi ve Ecbed hesabı gibi ilimlerin bilinmesi gerekir. Vefk hazırlanırken yapılacak en ufak bir hesap hatası ya da yanlış işlemin boşa gitmesine sebep olacaktır.

BAĞLAMA VEFKİ NASIL HAZIRLANIR

Bağlama vefki hazırlamak için öncelikle vefk hazırlatacak ve hazırlanacak kişilerin bazı bilgilerinin öğrenilmesi gerekmektedir. Her iki kişinin isimleri, anne adları, doğum tarihleri ve güncel bir resimlerinin temin edilmesi gerekir. Alınan bilgiler doğrultusunda kişilerin bilgileri dahilinde hesaplamalar yapılarak uygun olan vefk kalıbı belirlenir. Daha sonra bu bilgiler dahilinde medyum vefki hazırlamaya başlayacaktır. Ancak vefki hazırlayacak kişinin hesaplamaları doğru yaptığına emin olması için bir kaç defa bu hesaplamaları yapmasında fayda vardır.

BAĞLAMA VEFKİ KAÇ GÜNDE ETKİ EDER

Bağlama vefki ya da başka bir amaçla hazırlanan vefkler kişinin bilgileri doğrultusunda yapılan hesaplamalar sonucu kişiye özel olarak yapılmaktadır. Bu yüzden de bu hesaplamalar yapılmadan kişiye bir gün vermek tamamen yanlıştır. İnternet üzerinde belli bir sürede vefkin etki edeceğini söyleyen kişiler bu konuda bilgi sahibi olmayan insanlardır. Bu yüzden vefk hazırlatılırken bu insanlardan uzak durulması gerekmektedir. Zira vefk hazırlatılırken uzman bir medyumdan yardım alınmadığı takdirde işlem yapılsa dahi hazırlanan işlemin başarılı olması çok küçük bir ihtimaldir. Çünkü vefk gelişigüzel olarak değil bir çok hesaplamalar dahilinde en ufak hata kabul etmeyen bir ilimdir. Bu yüzden vefkin hazırlanması bazen aylarca sürebilir bu bile ne kadar hassas bir ilim olduğunu bir nebze göstermektedir.