Aynalar bilindiği kadarıyla ilk olarak Mısır devirlerinde kullanılmaya başlanmıştır ve ışığın yüzde yüze yakın bir kısmını yansıtan cilalı yüzeye sahip nesnelerdir. O devirlerde aynalar gümüş, bronz, pirinç gibi metaller kullanılarak yapılmaktaydı bu yüzden de kırılması çok zordu. Günümüzde kullandığımız aynaların geneli ise cam levhaların bir yüzeyinin cıva amalgamlarıyla kaplanmasıyla oluşturulmaktadır. Aynalara tarih boyunca çok fazla anlamlar yüklenmekteydi örneğin Mısır devirlerinde kullanılan aynaların kırılmaması aynanın kırıldığı zaman kişinin ruhunun tıpkı ayna gibi dağıldığını düşünülmesinden kaynaklanmaktadır. Dağılan ruh ise insanlara çeşitli kötülükler yaparak intikamını almaya çalışacak ve toplumda korku, huzursuzluk gibi duygular baş gösterecekti. Çeşitli kültürlerde de aynaya çeşitli anlamlar yüklenmiştir ama genel görüş aynaların cinler için bir geçit kapısı olduğu yönündedir. Toplumumuzdaki çok eski geleneklerden birisi de ölen kişinin cenazesinin üzerine ters bir ayna koymaktır ve bazı yörelerimizde bu gelenek hala uygulanmaktadır.

Toplumumuzda hala aynayla ilgili bir çok görüş vardır bunlardan en yaygını gece aynaya bakıldığı zaman uğursuzluk getireceği düşüncesidir.

CİNLER AYNALARI NASIL KULLANIR

Aynalar cinlerin bu dünyaya geçmesi için portal görevi gören nesnelerdir bu portal ise manevi alanları çevreleyen enerjilerinin delik veya pencere görevi görmesidir. Cinler genellikle bu portalları kullanarak aynalardan geçmektedir çünkü dünyaya en yakın astral tabaka negatif enerjinin bulunduğu alandır. Bu portalların çoğunun çift yönlü bir yapıya sahip olduğu düşünülmektedir. Uzman bir medyumdan yardım alınarak bu portallar tespit edilebilir ve kişinin isteği doğrultusunda kapatılabilir ve kilitlenebilir.

CİNLER NEDEN AYNALARI KULLANIR?

Cinlerin geçiş olarak aynaları kullanmasının en büyük sebebi insanların aynaya baktığı zaman yukarıda anlattığımız olaylar dahilinde olumsuz düşünmeleridir. Bilindiği gibi cinler korkudan ve olumsuz duygulardan beslenen varlıklardır ve bu duygular tetiklendiği zaman insanlara bir şekilde kendini hissettirmek ister. Özellikle bir insanın aynaya bakarken ürpermesi kendi görüntüsünün arkasında kimin ve neyin kendine bakmakta olduğunu bilememesi korkuyu tetikleyecektir. Duyulan bu korku ise orada bir varlık olmasa dahi oraya anında gelmesini  sağlayacaktır. Sizde evinizdeki aynalara bakarken ürperiyorsanız medyum Orhan AKAY'dan yardım alarak bu aynaların bir portal görevi görmesini engelleyebilirsiniz.