Ayırma büyüsü genellikle kaynanalar tarafından oğlu veya kızlarının evliliklerini bitirmek ve daha iyi bir kısmet bulmalarını sağlamak için istenen büyülerdendir. Bazı durumlarda sevdiği insanın eşi veya sevgilisinden ayrılması için bazı durumlar da ise kişilere kin güden insanlar tarafından istenmektedir. Daha bunun gibi bir çok sebep için istenen ayırma büyüsü toplumumuzda en çok istenen büyülerden bir tanesidir. Her ne kadar bazı amaçlar için istisna olsa da ayırma büyüsünü yaptırmak kişilerin günah işlemesine sebep olacak bir durumdur. Bu yüzden de kara büyüler sınıfında olan ayırma büyüsü uzman bir kişi tarafından yapıldığı takdirde bozulması da çok zor bir işlemdir.

AYIRMA BÜYÜSÜ HANGİ DURUMLARDA GÜNAH DEĞİLDİR

Ayırma büyüsü bazen aileler tarafından kızlarını korumak için medyumlardan istenen büyülerdendir. Bu gibi durumlarda kadın ne kadar şiddet görse de eşine aşık olduğu için ondan ayrılmaya yanaşmaz. Bazı durumlarda ise başka türlü sebeplerden dolayı ayrılmaya çekinir. Bu durumu gören ailesi de kızlarını korumak için eşinden ayrılmasının daha iyi bir fikir olduğunu düşünür ancak kadınlar çoğu kez buna razı olmaz. Ailede doğal olarak bu durumda kızlarını korumak için ayırma büyüsünü yaptırmaktadır. Buradaki durum her ne kadar kadının isteği dışında olsa da maalesef ülkemizde bir çok kadının bu şiddet olayları yüzünden hayatını kaybettiğini görüyoruz. Biraz empati yapınca ayırma büyüsünü bu gibi sebepten isteyen insanları daha iyi anlamamız mümkün.

BÜYÜNÜN BELİRTİLERİ

Ayırma büyüsü yapılan kişiler öncelikle rüyalarında birbirlerini kötü şekillerde görmeye başlarlar. Zamanla kişiler birbirlerine karşı olan duygularını sorgulamaya başlar ve ufak tartışmalar başlar. Bu tartışmalar her geçen gün artar öyle ki kişiler sonunda birbirini görmeye tahammül edemez hale gelir. Bu şekilde artık birlikte olmayı göze alamayan çift ayrılık söz konusu olduğun da birbirlerine hak verecek duruma gelecektir. Ayrılık işlemi gerçekleştiren sonra dahi büyü yapılan kişilerin birbirini görmeye tahammülü yoktur. Herhangi bir yerde karşılaştıkların da bile birbirlerini görmezden geleceklerdir. Bu süre zarfında özellikle erkeklerin şiddet gösterme eğilimi yoktur zira aynı zamanda karşısındaki insandan biraz ürkmeye başlayacaktır. Ve kendine zarar gelmemesi için elinden geldiği kadar eşinden uzak durmaya başlayacaktır.