Ayırma büyüsü genellikle eşler arasında tartışma, huzursuzluk gibi olayları başlatmak veya eşlerinin ailesiyle olan ilişkilerini soğutmak amacıyla istenen büyülerdendir. Ülkemizde en çok kayın validesinden şikayetçi olan insanların eşlerinin annelerinden soğuması veya kaynanalar tarafından oğlu veya kızının eşinden soğuması için istenmektedir. Soğutma büyüsü bu yönüyle kara büyü olarak geçse de bazı durumlarda kara büyü demek yanlış olacaktır. Zira burada esas baz alınması gereken konu kişinin bu büyüyü hangi niyetle istediğidir. Örneğin evde sürekli olarak mutsuzluk varsa veya eşler arasında bir şiddet vs olduğu halde kişinin buna bir itirazı yoksa doğal olarak ebeveynler bu duruma çare aramaktadır. Ülkemizde maalesef çoğu kadın eşini sevdiği için gördüğü baskıya, şiddete rağmen ayrılmaya yanaşmamaktadır ve bu yüzden binlerce kadın bu uğurda öldürülmektedir. Şiddet hiç bir zaman bir sevginin karşılığı olmamalıdır bu durumda seviyorsanız bile o insan düzelmediği sürece onunla yaşamak her an risk altında olmanıza sebep olacaktır.

Bazen ise kaynanalar gelininden memnun olmadığı için bu büyüyü istemektedir bunun da çeşitli nedenleri olabilir. Mesela eşinin kendini aldattığını bildiği halde hala onu seven veya bunu söyleyen kişilere inanmayan insanlar da mevcuttur. Bu durumda kişi rıza gösterse de ana yüreği bu durumu kaldıramamakta ve oğlunu kurtarmak için bu büyüyü tercih etmektedir. Bu bir çok insana yanlış gibi gelebilir ama aşkta mantık yoktur sözü de herkes tarafından bilinir. Bu yüzden de bu kişilerin eşlerinden soğumaları için bazı ebeveynler bu şekilde kızını veya oğlunu eşinden soğutmak istemektedir. Burada karar bize değil büyü yaptıracak kişiye aittir.

AYIRMA BÜYÜSÜ NASIL YAPILIR

Ayırma büyüsü nasıl yapılır sorusu bir çok insanın aklını meşgul eden konulardan birisidir. Ayırma büyüsü için ayırılacak kişilerin resimleri ve bazı kişisel bilgileri gerekmektedir ad, soyad, anne adı gibi. Resim yerine kişilerin daha önce kullanmış olduğu bir nesne de kullanılabilir ama nesneyi ne kadar uzun süre kullanmışlarsa büyü o kadar etkili olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli detay ise bu nesnelerin olabildiğince küçük olmasıdır. Bunlar tamamlandıktan sonra kırmızı bir kalem, beyaz ve temiz iki tane A4 kağıdı ve son olarak iki adet zarf gerekmektedir. Daha sonra kağıda kişinin bilgileri, tılsımlı sözler yazılır ve çeşitli çizimler yapılır. Resimlere veya nesneye de tılsımlı sözler söylenir ve bunlar tılsımların yazıldığı kağıtlara birlikte zarfın içerisine koyulur.

Son olarak bu zarflar yine tılsımlı sözlerle mühürlenir ve ikisi birbirinden çok uzak ve kimsenin görmeyeceği bir yere gömülür. Bu şekilde kişiler arasında bir soğuma olur ve kişiler birbirinden uzaklaşmaya başlar, büyü bozulmadığı sürece artık bir araya gelmeleri çok zordur.

AYIRMA BÜYÜSÜ YAPAN MEDYUM

Ayırma büyüsü yapan medyum bu büyüyü tercih eden insanların en çok aradığı kelimelerden birisidir. Yapımı itibariyle kolay gibi görünse de büyünün tam anlamıyla etkili olabilmesi için uzman bir medyumdan yardım alınması şarttır. Aksi takdirde kişinin bir çok olumsuz olayla karşılaşması kaçınılmazdır. Uzman medyum Orhan AKAY uzun yılların bilgi ve tecrübesiyle bir çok insana yardımcı olmuş bir medyumdur.