Aydın ilimizde 1 milyondan fazla kişi ikamet etmektedir ve Aydın'da yaşayan insanlar dertlerine çareler aramaktadırlar. Aydında yaşayan insanlar doğal olarak medyum aramak istediklerinde Aydın medyum, Efeler medyum, Nazilli medyum, Söke medyum, Çine medyum, Bozdoğan medyum türünde aramalar yapmaktadır. Bu her ne kadar ilk başta en mantıklı arama biçimi gibi görünse de doğru bir arama yöntemi olduğunu söylememiz mümkün değildir. Çünkü çağımızın gelişmesiyle birlikte arama kaynaklarımız da gelişmektedir. Aydında bulunan bir medyumla güvenilir bir medyum arasında da doğal olarak fark vardır. Tabi ki Aydında medyum bulabilirsiniz ve orada yaşayan medyumlara kötü diyemeyiz. Burada anlatmak istediğimiz zaten Aydında yaşayan medyum kendini kanıtlamışsa yine onu bulacaksınız. Ama yaşadığınız yere göre aramanızı daraltmak mantıklı bir seçenek değildir.

Özellikle bazı insanlar medyum yakınsa yapacağı işlemin etkisinin daha faydalı olacağını düşünmektedir ama maalesef böyle bir düşünce son derece yanlıştır. Önemli olan medyumun şehir veya ilçe olarak size yakın olması değil sizi isteklerinize ulaştırıp ulaştıramayacağıdır. Allah (cc) bize düşünmemiz için akıl ve seçmemiz için bir sürü seçenek vermiştir. Oysa insanların en  büyük probleminden birisi de aynı şeylere takılıp kalmasıdır yani kendilerini kısıtlamalarıdır. Bu medyumluk ilmi gibi hayattaki bir çok konuda maalesef ki böyledir ve her ne kadar bir hastalık olmasa da insanı hastalığa götürecek nedenlerdendir.

MEDYUMA GÜVEN DUYMA KONUSU

Bizimle iletişime geçen insanlardan genellikle duyduğumuz bir söz de daha önce kendisini medyum veya medyumların kandırdığı ve artık medyumlara güven duymadığı konusudur. Burada medyuma güven duymak çok hassas bir konudur zira siz bir şeyin olmayacağına kendinizi şartlandırır iseniz bu elbette olmayacaktır. Elbette hayatta da başımıza bir çok kötü olay gelir mesela gıda zehirlenmesi yaşayan bir insan yemek yemekten vazgeçmez. Medyumluk ilmi de güven ve sabır üzerine kurulmuş bir ilimdir ve nasıl ki yemek bozuk çıktı diye yemek yemekten vazgeçmiyorsak isteklerimize ulaşmak istiyorsak da medyuma güven duymalıyız. Tabi ki ülkemizde medyumluk yapmaya çalışan veya insanların duygularını sömüren bir çok sözde medyum vardır. Bu yüzden çalışmak istediğimiz medyuma ona güvenmemek değil de isteklerinize dair sorular sormanız yerinde bir davranış olacaktır. Yani medyuma yaptırmak istediğiniz konu hakkında bir ön araştırma yaparak medyuma bu konuda bir kaç. soru sormanız hem güven probleminizi azaltacaktır hemde içinizi rahatlatacaktır.