Ankara Ayaş ilçesinde yaşayan ve bir çok sebepten dolayı medyum arayan insanlar bu konuda özellikle internet üzerinden aramalar yapmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık insanlar bir çok işini internet üzerinden rahatlıkla halledebilmektedir. Medyumluk ilmide insanların daha kaliteli ve uzman medyumlardan yardım alarak isteklerine sorunsuz bir şekilde kavuşması için internet üzerinden yapılabilmektedir. Ancak insanlar internet in ilk çıktığı zaman gösterdiği tepkiye benzer bir tepki göstererek internet üzerinden buldukları meydumlara karşı güven problemi yaşamaktadır. Ancak bu durum internetin ilk zamanlarda da aynı şekilde hiç bir işte güven vermemekteydi. Ancak son zamanlarda insanlar alışveriş, iş görüşmesi, sınav gibi bir çok aktiviteyi artık gönül rahatlığı ile internet üzerinden halletmektedir. Aynı şekilde medyumlara olan güvende bu şekilde zamanla sağlanacaktır. Zira artık bu şekilde hem daha uzman medyumlarla çalışma imkanı varken hem de medyum hakkında bir çok bilgi araştırılabilmektedir. Özellikle diğer insanların o medyum hakkındaki görüşleri ve tecrübelerine dair yorumlar okumak bir çok yönden fayda sağlayan bir durumdur. Bu şekilde medyumun ne kadar güvenilir ve uzman olduğuna dair bir çok bilgiyi öğrenmek mümkündür.

AYAŞ MEDYUM

Ayaş ilçesinde medyum arayan insanlar da yine yukarıda bahsettiğimiz gibi internet üzerinden uzman bir medyumla çalışmak yerine yakında olan medyumları aramaktadır. Yapılan aramalar genellikle ayaş medyum, ayaş medyumlar, ayaş medyum adresleri, ayaş büyü bozma, ayaş büyü kelimelerinden oluşmaktadır. Ancak bu şekilde yapılan aramalar insanların bir çok sorunla karşılaşmasına sebep olacak türden aramalardır. Zira burada medyumun bilgi veya tecrübesi yerine medyumun konumu baz alınmaktadır. Oysa medyumluk ilmi herkesin yapabileceği bir ilim olmadığı gibi yanlış kişiler tarafından yapıldığı takdirde bir çok soruna ön ayak olabilmektedir. Medyum ararken öncelik medyumun konumu değil bilgi ve tecrübesi olduğu sürece yaşanabilecek sorunlar da asgari düzeyde olacaktır.

Zaten konum bazlı yapılan aramalar her zaman yakın olan medyumu göstermeyeceği gibi buna gerekte yoktur. Kişinin medyumdan beklentisi sorunlarından kurtulmak ya da isteklerine kavuşmak ise öncelikle medyumun bilgisi göz önünde bulundurulmalıdır. Diğer türlü medyum size çok yakın olsa bile size yardımından çok zararı dokunacaktır. Zaten yakında olan meydum gerçekten uzman ve tecrübeliyse zaten yine o medyumu bulmuş olacaksınız.