Hayat genel olarak bakıldığı zaman kısa gibi görünse de aslında normal bir insanın ortalama ömrü 80 sene olarak düşünüldüğü zaman hayli uzundur. Bu süre içerisinde insanların mutlu olmak istemeleri de pek tabi doğal bir şeydir. Ancak hayat her zaman istediğimiz gibi gitmez ve ömrümüzü mutlu olarak yaşamak yerine çeşitli sıkıntıları çekerek yaşamak zorunda kalırız. İnsanların bu anlamda en çok sıkıntı çektikleri konulardan birisi de sevdikleri insanlar tarafından sevilmemeleridir. Bu da aşk gibi güzel bir duygunun yerini acıya bırakır ve insanlar mutlulukla yaşamak yerine ömürlerini sıkıntı içerisinde geçirirler.

Allah bizi bu dünyaya gönderirken Kuran-ı Kerim'de bu dünyanın bir imtihan yeri olduğunu da buyurmuştur. Ancak yine bu dünyada ki hiç bir derdi çaresiz olarak yaratmamış ve insanlara bu anlamda bazı ilimler bahşetmiştir. Bunun değerinin anlaşılması için de bu ilimlerin bazılarını gizli olarak insanlara göndermiştir. Gizli olmasının esas sebebi ise bu ilimleri yalnızca arayan insanların bulması ve değerinin bu şekilde anlaşılması içindir. Neden aşk büyüsü yaptırmalıyım sorusunun cevabı da aslında bu ilimlerin bizzat Allah-u Teala tarafından insanlara gönderildiği içindir. Eğer acı çekmek yerine sevdiğimiz insanla mutlu bir ömür geçirmek istiyorsak ve bunu doğal yollardan başaramıyorsak bu ilimlerden yararlanabiliriz. Şüphesiz bu ilimler Allah tarafından insanlara bir mucize olarak gönderilmiştir ve eski zamanlardan beri insanların büyük bir kısmı bu ilimlerden faydalanmıştır.

BÜYÜ YAPTIRMAK HANGİ DURUMLAR DA GÜNAHTIR HAYAT

İnsanların bazıları büyünün her türlüsünün günah olduğunu savunur ancak böyle bir düşünce son derece yanlış olacaktır. Büyü yaptırırken genel olarak bakıldığı zaman bu büyü herhangi birisine veya çevreye karşı olumsuz yansıyorsa günahtır. Ancak bir insana büyü yaptırarak çevredekilere zarar vermeden o insanla mutlu olacağınızı düşünüyorsanız bu büyünün günah olma ihtimali çok düşüktür. Zaten Kuran-ı Kerim'de belirtildiği gibi Allah'ın takdiri olmadan hiç bir büyü etki etmeyecektir. Peygamber Efendimiz'in Hadisi Şeriflerinde buyurduğu gibi ameller niyetlere göredir. Yani bir büyü yaptırılıcaksa bu büyünün günah olup olmadığını anlamak için kişinin niyetine bakmak büyük oranda fayda sağlayacaktır. Eğer bu kişi birine zarar vermek amacıyla büyü yaptırıyorsa bu elbette günahtır. Ancak bu kişi mutlu olmak için insanlara zarar vermeden büyü yaptırıyorsa bu tür bir büyüye günah demek akıl sahibi bir insan için normal değildir.