Yalnızlık Allah'a mahsus olduğu gibi bir çok insan hayatında kendini anlayacak beraber olduğu zaman mutlu olacağı bir kişiye ihtiyaç duymaktadır. Aslında bu yaradılışımız gereği de gerekli olan bir şeydir ve aşk gibi güzel bir duyguyu her insan yaşamak ister. Allah-u Teala bile insanı en güzel şekilde yaratırken başka bir insanla mutlu olması için kalbimizi tek tarafımızda yaratmıştır. Genel olarak bakıldığında bir insan dikey olarak iki kısım olarak düşünüldüğü zaman bir uzvumuz diğer tarafta kalır. Mesela ağzımız, gözümüz, burnumuz yarıdan hesaplandığı zaman aynı oranda karşı tarafta da olacaktır. Ancak kalbimiz istisnadır. Bunun sebebi de yaşarken bu boşluğu başka bir insanın doldurması içindir. Bir insana sarıldığınız zaman kalbimizin diğer tarafı karşıdaki insanın kalbiyle tamamlanır.

Aşk Allah'ın bize bağışladığı en güzel duygulardan birisi olsa da bazen bu duygu bize çok acı çektirecek bir duyguda olabilir. Ancak Yaradan hiç yarattığını dermansız bırakır mı? Allah bize bu dünyada şükretmemiz gereken bir çok şey vermiştir ancak bunların bazıları görünür bazıları ise gizlidir.

GİZLİ OLAN İLİMLER NELERDİR

Genel olarak bakıldığı zaman bir çok sorunun  aslında bizim bu dünyadaki sınavımız olduğu bilinmektedir. Ancak bu sorunlar bizi gerçekten etkiler mi, sorunları çözmeye mi çalışırız yoksa isyan mı ederiz, sorunlar bizim için ne kadar önemli? İnsanlara bakıldığı zaman bir çok konuda isyan ettikleri görülmektedir özellikle aşk namına bir çok şiir yazılmış, şarkılar söylenmiş, hikayeler yazılmıştır. Ancak bunlar genellikle hüzün içeren ögelerden oluşmaktadır. Bir çok şarkı aşk adı altında isyanlarla doludur. Burada kişilere sorulması gereken şey o insanı ne kadar önemsediğidir.

Eğer bir insanı seviyorsak o bizi sevmese bile Allah bazı ilimler aracılığıyla bunu bize mümkün kılmıştır. Ancak isyan eden kaç insan bu ilimlerden faydalanmak istemiştir? Zira burada isyan ederek kişinin eline bir şey geçmez ve o insanı gerçekten sevseydi denemediği hiç bir yol kalmazdı. Ama bakıldığı zaman insanlar kolay olan yolu seçerek isyan etmektedir ve bu aslında mutlu olmak istemediklerini gösterir. İşte bu sebepten ötürü Allah bu ilimleri doğrudan değil sadece o kişiye değer veren insanların bulması için gizli olarak yaratmıştır.

ETKİN ÇÖZÜMLER SUNAN AŞK BÜYÜSÜ

Araştırıldığı zaman bir çok insanın bu ilimler sayesinde bir çok isteğine kavuştuğu rahatlıkla görülebilir. Aşk büyüsü, bağlama büyüsü gibi ilimlerden yararlanarak mutlu bir hayat yaşayan bir çok insan bulmakta mümkündür. Önemli olan karşıdaki insana ne kadar değer verildiğidir zira Allah hiç bir derdi dermansız yaratmamıştır. Eğer kişi isyan ediyor, uğraşmıyor, kaçıyorsa bu aslında karşıdaki insanın onun için o kadar değerli olmadığını gösterir. Eğer önemli olsaydı sorunlarına kılıf bulmak yerine o kişiye kavuşmak için uğraşırdı.