Amasya ilimizde 329 binden fazla insan ikamet etmektedir ve Amasya medyum, Amasya büyü yapan hoca, Amasya büyü bozan hoca, Amasya güvenilir medyum, Amasya cinci hoca şeklinde aramalar yapılmaktadır. Özellikle Amasya ilimizin köylük bölgelerin de cin olaylarına sıkça rastlanmaktadır ve insanlar bu yüzden çeşitli çareler aramaktadırlar. Bu konuda dikkat edilmesi gereken ise ne aradığımız kadar nasıl aradığımız da önemlidir. Özellikle internet üzerinde yapılan aramalarda ülkemizde en fazla sorun olaylardan biriside anahtar kelimelerdir. Aradığınız herhangi bir şeyi yanlış kelimelerle ararsanız yanlış sonuçlara varmaktan öteye gitmek pek mümkün değildir. Yani bu anlattıklarımızı en iyi özetleyecek söz ise aradığını bilmeyen bulduğunu anlayamaz deyişidir. İnternette ne kadar doğru kelimelerle arama yaparsanız sonuca ulaşmanız da o kadar kolay olacaktır. Örneğin medyum arıyorsanız ve Amasya medyum, Amasyada bulunan medyumlar şeklinde arama yapmak sizi kesin sonuca götürmez. Burada Amasyada ikamet eden medyum bulabilirsiniz ama bulunduğunuz şehre göre aramanızı daraltmak genellikle daha iyi sonuçlar vermez.

NASIL ARAMALAR DAHA İYİ SONUÇ VERİR

Burada sadece medyumluk konusunda değil herhangi bir konu hakkında da daha iyi sonuçlara ulaşmak için daha mantıklı aramalar yapmak gerekir. Örneğin kendi bölgenizde bulunan herhangi bir eşyanın dışarıda daha güzelini ve daha dayanıklısını bulursanız yine şehir içi aramalar mı yaparsınız? Medyumluk ilminde aynen bu şekilde eğer çevrenizde olan medyumlara göre arama  yaparsanız iyi bir medyum bulma şansınız yükselmez. Hatta tam tersi aramanızı bu şekilde kısıtlamak isteklerinize ulaşmanızı önleyeceği gibi daha büyük sorunlarla da karşılaşma ihtimalinizi de artıracaktır. Türkiye de işini gerçekten hakkıyla yapan bir çok medyum bulabilecekken aramaları bu şekilde daraltmak kişinin kendisini sınırlamasına sebep olacaktır.

MESAFELERİN ÖNEMİ

Medyumluk ilminde mesafelerin hiçbir önemi yoktur önemli olan güvenilir medyum bulmaktır. Yani yakında olan medyumun yapmış olduğu işlemin etkisi daha iyi yada daha etkili olmaz. Türkiye'nin en uzak bölgesindeki medyumun yaptığı işlemle çevrenizde bulunan medyumun yaptığı işlemin etkisi aynıdır. Burada önemli olan yakın mesafedeki medyumu bulmak değil sizi sıkıntılarınızdan kurtaracak medyumu bulmaktır. Eğer bu şekilde güvenilir medyum bulursanız o medyumun faydası yakınınızda olan medyumdan çok daha kesin ve etkili olacaktır.