Ankara Akyurt ilçesinde yaşayan insanlar uzun zamandan beri medyum Orhan Akay'dan yardım alarak isteklerine sorunsuz bir şekilde kavuşmaktadır. Ancak bazı insanlar yakında olan medyumu aradıkları için bazı problemler yaşamaktadır. Zira medyumun konumuna göre yapılan aramalar genellikle insanların uzman medyum bulmasındaki en büyük sorunlardan birisidir. Bu elbette yakınınızda bulunan medyumun kötü olduğu anlamına gelmez. Ancak medyumu bilgi ve tecrübesine göre aramak uzman medyum bulmanızı kolaylaştıracaktır. Yakınınızda bulunan medyum bu özelliklere sahip ise zaten yine onu bulmuş olacaksınız. Aradaki en büyük fark ise bu şekilde gerçek ve güvenilir bir meydum bularak herhangi bir sorunla karşılaşma ihtimalinin asgariye inmesidir.

İNSANLAR NEDEN YAKINDA OLAN MEDYUM ARAR

İnsanların yakında olan medyumu aramasının en temel sebebi bu şekilde yapılacak işlemlerin daha garantili olacağı görüşünden kaynaklanmaktadır. Ancak böyle bir düşünce yanlış olmakla birlikte bir çok sorunu da beraberinde getirecektir. Çok değil yakın geçmişe baktığımız zaman eskiden ülkemizde bir çok cin hikayesinin yaşanmış olduğunu görmek mümkündür. Bunun sebebi araştırıldığı zaman en büyük sebeplerinden birisi de yanlış yapılan işlemlerden kaynaklanmaktadır. Zira insanlar eskiden büyüyle ilgili herhangi bir işlem yaptıracağı zaman mecburen yakında bulunan hoca ya da medyumlardan yardım almaktaydı. İnsanların hoca ya da medyumları araştırmak gibi bir olanağı olmadığı gibi büyü bozma ya da medyumluk ilmini kapsayan durumlarda mecburen o insanlardan yardım almaktaydı. Eğer gidilen medyum yada hoca iyi değilse bazı durumlarda zararı kişilere olduğu gibi köylere de olabilmekteydi. Günümüzde bu şekilde bir çok köy terkedilmiş şekilde durmaktadır.

AKYURT MEDYUM

Ankara Akyurt ilçesindeki insanlar internet üzerinden bazı kelimeler kullanarak medyum aramaktadır. En fazla aranan ise Akyurt meydum, Akyurt medyumlar, Akyurt medyum adresleri, Akyurt büyü bozma, Akyurt büyü kelimeleridir. Ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi bu şekilde arama yapmak yerine daha anlaşılır kelimeler kullanmak gerekmektedir. Bunlara örnek olarak ise uzman medyum, güvenilir medyum, profesyonel medyum gibi kelimelerdir. Bu şekilde insanların uzman bir medyumu bulması çok daha kolay olacaktır. Özellikle medfdyum hakkında yapılacak ufak bir araştırma ise o medyum  hakkında insana bir çok bilgi verecektir. Kişilerin yorumları, medyumun geçmişi ve yaptığı işlemleri bu araştırma da incelemek en faydalı yöntemdir.