Ak büyü eski zamanlardan beri genel olarak toplumun yararı için veya kara büyüleri bozmak için yapılan büyülerdir. Zengin olma, daha olumlu kararlar verebilme, aşık etme gibi büyüler bilinenin aksine ak büyü değil zararsız büyülerdir. Neden akbüyü olmadıklarına gelince bu büyüler genel olarak yararlanan kişiye fayda sağlar ama bu ak büyü olması için yeterli bir özellik değildir.

Ak büyü yapılabilmesi için öncelikle gerçekten bu konuda ilim sahibi tecrübeli medyumlardan yardım almak çok önemlidir. Nedeni ise kara büyüler genelde şeytani cinler vasıtasıyla gerçekleştiği için yapılması daha kolaydır. Kötülük isteyen bu cinler hemen büyüyü uygulamaya başlar ve yapılan büyüyü korumaya çalışır. Bu yüzden yapılan büyüyü bozmak için zorlu bir savaş  başlamış olur. Medyumun güvendiği cinler ne kadar ilim sahibi ve cesur ise sonuca ulaşmak o kadar kolay olur.

Ak büyüyü kara büyüden ayıran en büyük özellik ise kullanılan malzemelerdir. Kara büyüde genelde idrar, kan, kara tüy, ceset parçaları gibi malzemeler kullanılır. Ak büyüde ise altın, civa, gümüş,bakır, elma, kurşun, ateş, nohut, gibi malzemeler kullanılır. Ak büyü yapılması en hayırlı olan büyüdür.

SABUN BÜYÜSÜ

Sabun büyüsünü 3 büyü çeşidinde de kullanabilmemizin en büyük nedeni bilen kişiler için kullanım alanının genişliğidir. Sabunla kara büyü de yapılabilir, büyü bozma içinde kullanılabilir, zararsız dediğimiz kişisel büyü kullanımı içinde uygundur.

ŞİFA BÜYÜSÜ

Özellikle hasta, manevi yönden zayıf, psikolojik bunalımda olan  kişilere uygulanır. Genellikle kara büyü yapılan kişiler için çok etkilidir. İyi bir medyum aracılığı ile yapılırsa kara büyüyü yok etmek o kadar kolay olur.

MANEVİYAT BÜYÜSÜ

Özellikle mastürbasyon sapkınlığından kurtulmak, boşluk hissini yenmek, dini yönden ruh huzuru bulmak gibi manevi etkisi olan büyülerdir. Dünyevi zevklerden çok ruhunuza ferahlık veren bu büyünün etkisi en tesirli olandır.

YAĞMUR BÜYÜSÜ

Yağmur yağdırmak için kullanılan bu büyü eski zamanlarda en çok kullanılan büyüklerden birisidir. Hazırlanışı ve uygulanma aşaması oldukça zor olan bu büyü şimdilerde pek kullanılmamaktadır. Eski Türk tarihinde özellikle şamanlar bu büyüyü çok kullanmışlardır.