Ağrıda insanlar genellikle Ağrı medyum, Ağrı büyü yapan hoca, Ağrı büyü bozan hoca, Ağrı medyum adresleri, Ağrı cinci hoca türünde aramalar yapmaktadır. Oysa size yakın olan medyum daha bilgi sahibi bir medyum olmayabilir. Bunun da çeşitli sonuçları olacaktır elbette. Özellikle bazen etki göstermemesi en iyi seçenek olabilir. Çünkü sözde medyum yaptığı işin farkında değilse ve yarım yamalak bilgilerle bir şeyler yapmaya çalışırsa sonuçları ters etki gösterebilir. Bu etkiler bazen çok tesir etmeyeceği gibi bazen de kötü etkilerinden sıyrılmak için çok daha çetrefilli yollara girmeniz gerekebilir. Yani herhangi bir medyuma başvurarak isteklerinize ulaşmak isterken çok daha kötü sonuçlarla karşılaşma ihtimaliniz artacaktır. Ve işinin ehli medyum isteklerinizi gerçekleştirmek yerine önceki sözde medyumun verdiği hasarla uğraşmak zorunda kalacaktır.

Ağrı'da özellikle tenha yerlerde yaşayan insanların en büyük sorunlarından birisi sık sık cin olaylarına şahit olmasıdır. Cinler tenha yerlerde yaşamayı severler bu yüzden de İstanbul, Ankara gibi kalabalık şehirlerde yaşamak yerine tenha yerler de yaşamayı tercih ederler. Bu yüzden de Ağrı ilimizde insanlar bazı köyleri bu sebeplerden dolayı terk etmek zorunda kalmıştır. Ağrının bazı köylerinde bu sebepten dolayı kimse yaşamamaktadır.

MESAFELER ÖNEMLİ MİDİR?

Bu konuda kesinlikle şöyle bir düşünce yoktur eğer medyum yakınsa yaptığı işlemin etkisi de o kadar iyi ve güçlü olur. Böyle bir düşünce hem yersizdir hem de insanın hata yapma olasılığını artırır. Çünkü güvenilir medyum her zaman yakın çevrenizde bulunmayabilir. Dolayısıyla Ağrı medyum, ağrıda bulunan medyumlar şeklindeki yapılan aramalarınız çok faydalı aramalar değillerdir. Bu tür aramalar yapmak yerine işini bilen ve bu konuda yeterli bilgi sahibi medyumlara ulaşmak daha önemlidir.

GÜVENİLİR MEDYUM KİME DENİR

Güvenilir medyum bu işi Allah'ın (cc) rızasını kazanmak ve insanlara yardım etmek için yapan insanlardır. Belli bir bilgi birikimi ve çekirdekten yetişmiş olmasının yanı sıra medyumluk ilmi için bazı özelliklere de sahip olması gerekmektedir. Yaptıkları işlemin ömrü uzun ve etkisi kalıcı olur. Ama bu tür medyumlar genellikle meşgul insanlardır ve ne kadar az oyalarsanız o kadar fazla insana yardımcı olurlar. Bu yüzden ne istediğinizi açık ve net bir şekilde belirtirseniz isteklerinize kavuşmanız da o kadar çabuk olacaktır.